• Нужда от помощ? Обадете ни се:   +359 882 848 667

Камери И Фотоапарати

Какви Са Характеристиките На Професионалните Камери?

Какви Са Характеристиките На Професионалните Камери?

Цифровите фотоапарати вече са се превърнали в незаменима част от живота. В този случай изборът от хиляди продукти се превръща в много трудна и досадна задача. Възможно е да се намерят камери, които се харесват на всеки бюджет и всеки потребителски сегмент. Най-общо можем да разделим фотоапаратите на любителски и професионални.

В това ръководство даваме някои съвети за очевидните разлики между любителски и професионални фотоапарати, общи характеристики, технически термини и как да изберете машина, подходяща за целта. Първата стъпка в намирането на най-подходящия модел, който отговаря на вашите нужди сред стотиците фотоапарати на пазара, е да определите какъв вид фотограф сте. Можем да групираме потребителите под три заглавия; 

Какво е цифров SLR фотоапарат?

Те са професионални и полупрофесионални фотоапарати, които получават изображения в цифрова среда и предоставят ръчни настройки, когато желаете. Идеални за изучаване и практикуване на основни фотографски умения, тези фотоапарати ви позволяват и автоматични настройки. DSLR камерите са вид фотоапарат, който ви позволява да използвате различни обективи.

Какво е цифров компактен фотоапарат?

Те са цифрови фотоапарати с разширени автоматични настройки. Тъй като не е програмиран за ръчни настройки, снимането става благодарение на автоматичните сензори в механизма. Това са любителски фотоапарати, които не изискват основни познания по фотография.

Любителски фотоапарати

Най-общо казано, можем да кажем, че това са камери, които потребителите използват, за да правят лични и развлекателни снимки, а не професионални снимки. Аматьорските фотоапарати са малки, но функционални фотоапарати, които не изискват много настройки, имат много автоматични функции и могат да бъдат описани като фотоапарати за насочване и снимане. Поради размера си, той е проектиран да бъде лесен за пренасяне и да се използва лесно във всяка среда. Те не снимат в RAW формат, по принцип компресират в JPEG компресиран формат. Разделителната способност на изображенията варира от 1.3MP до 10.2MP. През последните години става все по-трудно да се намери 5MP или по-малка камера, тъй като спадът в цените на обективите и развитието на технологията за компресиране направиха камерите с висока разделителна способност достъпни.

Професионални камери

Когато става дума за професионални фотоапарати, по някаква причина хората мислят за фотоапарати, които само професионални фотографи биха притежавали. Професионална камера; Това не е изборът на тези, чиято работа е фотография, а на тези, които са интегрирали фотографията в живота си. Това, което прави една машина професионална, не е професионалната й употреба, а професионалният характер на самата машина. Допада на всички, но в началото е трудно за използване и отнема известно време, за да свикнете. Позволява ни да правим и най-фините настройки ръчно. Това е точката, която превръща фотографията в хоби. Това са устройства, които позволяват на хората да изпитат върховното удоволствие от правенето на снимки.

В днешно време резолюциите започват от 5.1MP и достигат до 24MP. Коефициентът на увеличение се определя от обектива, който използвате, а тялото на фотоапарата е нищо без него. Има налични лещи за всякакви цели. Можете да изберете най-подходящите за вас лещи сред хиляди видове.

Какво е резолюция?

Преди да преминете към разделителната способност, е полезно да обясните пикселите. пиксел; Това е дума, произлизаща от думите картина и елемент. Това означава, че във всяка снимка има точка от получения цвят. Тези точки изглеждат като мозайка в цифрова снимка. Броят на точките, които съставят броя на пикселите, е описанието на разделителната способност на точките като dpi/ppi на изображението, получено на екрана на компютъра или при печат. Той прави корекции, като взема предвид основните цветове, известни като RGB (червено, зелено, синьо), червено, зелено и синьо в цветовото разпределение на пикселите. Всеки от тези цветове дава 256 градуса яркост, както е известно в компютърния свят. Така че 256x256x256 = 16,77 милиона различни цветови нюанса.

Разделителната способност е един от термините, които чуваме най-често в цифровата фотография. Той показва от колко милиона пиксела се състои общо една снимка. Това е число, получено чрез умножаване на хоризонталните и вертикалните пиксели, т.е. разделителната способност, и е закръглено до приблизителна стойност.

Когато купувате камера, трябва да определите каква резолюция ви е необходима. Не бива да правите грешката да мислите, че високата разделителна способност е добра, защото високата разделителна способност е фактор, който повишава цената. Резолюция; Логично, това е единица за качество, но това е качеството на направената снимка, а не на самия фотоапарат. 1 мегапиксел ни дава броя на точките в зона от 1 инч в снимката.

Какво е Zoom?

Zoom попада в две различни категории. „Оптично увеличение“ и „Цифрово увеличение“, честно казано, какво пише на камерата не е толкова важно, когато става дума за цифрово увеличение. Защото това, което наричаме цифрово увеличение, е изцяло софтуерно увеличение и фактор, който влошава качеството на снимките. Ако искате да правите качествени снимки, не използвайте цифрово увеличение. Можете също така да постигнете увеличението, което бихте получили с цифрово увеличение, като прехвърлите снимката на вашия компютър и я увеличите с която и да е програма за редактиране на снимки.

Оптично увеличение; Позволява ви да промените настройката за фокусно разстояние на обектива. В някои изключителни случаи има характеристиките на широкоъгълни и телеобективи. Тя ви позволява да регулирате настройките, за да преминете от снимка в близък план към широка снимка за няколко секунди. Почти повечето модели имат тази функция. Можете лесно да направите тези настройки, като завъртите колелото на машината или използвате малък мотор. Функциите за сменяеми обективи на фотоапаратите вече позволяват да направите всички тези настройки по различен начин и по желание.

Ако ще използвате Zoom, е полезно да правите снимки с помощта на статив. Защото при приближаване на обект чувствителността на камерата се увеличава и отразява и най-малките вибрации в изображението. Тази ситуация става особено обезпокоителна при нива на увеличение от 6X и повече.